Jauniešu pieredze Bosnijā un Herzegovinā! Esi dzirdējis par permakultūru?

No 24.maija līdz 2.jūnijam 6 Latvijas jauniešiem no Dobeles, Jelgavas un Rīgas bija iespēja piedalīties Erasmus+ programmas atbalstītā projekta “Sustainable Living” jauniešu apmaiņas aktivitātē mazā kalnu ieskautā pilsētā – Kļučā, Bosnijā un Herzegovinā.

Jauniešu apmaiņā piedalījās 36 jaunieši no 5 valstīm – Latvijas, Bosnijas un Herzegovinas, Vācijas, Itālijas un Rumānijas.

Projekta aktivitātes laikā jaunieši iepazinās ar lauksaimniecību, lauku tūrisma attīstības plānošanu, kā arī permakultūras metodi lauku reģionu un lauksaimniecībs attīstībai. Projekta “Sustainable Living” mērķis ir mudināt jauniešus pievērsties sociālajai uzņēmējdarbībai lauksaimniecības nozarē, attīstot lauku tūrismu savās valstīs. Līdz 2019.gada novembrim jauniešu grupas no 5 dažādām valstīm strādās pie savas uzņēmējdarbības iniciatīvas lauku tūrisma un lauksaimniecības nozarēs.

 

“Tā bija lieliska iespēju apskatīt Bosniju un Herzegovinu un uzzināt krietni vairāk par vietējiem jauniešiem un valsts vēsturi. Iepazinu jaunus cilvēkus un uzlaboju savas angļu valodas runāšanas prasmes. Bosnija ir ļoti skaista valsts – skats bija pasakains.” Roberts Ernests Levics, projekta dalībnieks

Projekta laikā ir plānotas divas mobilitātes aktivitātes – jauniešu apmaiņa Bosnijā un Herzegovinā, kas nu jau ir izskanējusi un jauniešu apmaiņa Vācijā 2019.gada rudenī.

“Ēdiens bija ļoti garšīgs un pārdomāts, katru dienu kaut kas cits un viss bija garšīgs. Visu laiku bija pieejami augļi. Projekta aktualitāte, laikam atkarīga no valsts, kurā dzīvojam. Ļoti daudzas lietas, ko pārrunājām ar jauniešiem bija zināmas un saprotamas. Šo to arī uzzināju jaunu, bet jauniešiemno citām valstīm vairums lietu bija jaunums. Es personīgi atšķiru kartupeļus, tomātus un gurķus pēc to stādiem.“ Krista Kleina, projekta jauniešu grupas līdere

 

Projekta aktivitātes laikā pie jauniešiem pieklīda arī mazs kucēns, kuru jaunieši regulāri pabaroja, aizveda pie vetārsta, izārstēja un apkopa. Jaunieši ar mazo kucēnu ļoti satuvinājās un sāka meklēt kucēnam mājas. Beigu beigās sanāca tā, ka suni jāadoptē Latvijas jauniešu grupas līderei Kristai. Lielā steigā tika kārtoti nepieciešamie dokumenti, pirkta lidmašīnas biļete, lai kucēnu nogādātu uz jaunajām mājām Latvijā. Diemžēl ar pirmo piegājienu viss negāja tik gludi un kucēnu lidmašīnā neuzņēma, jo sagatavotā suņa soma neatbilda lidmašīnas prasībām. Pēc vairākiem aicinājumiem kucēnu tomēr lidmašīnā uzņemt, kā arī pēc lidmašīnas pasažieru balsojuma Kristai ar kucēnu lidmašīnu tomēr nācās pamest. Divas dienas vēlāk Krista un kucēns mēģināja vēlreiz – ar jaunu biļeti un atbilstošu dzīvnieku pārvadāšanas somu. Šoreiz viss izdevās un nu kucēns Bingo ir savās jaunajās mājās Latvijā kopā ar savu jauno draugu Kristu.

Krista ar Bingo

 

 

Vai esi dzirdējis par Erasmus+ programmu?

Programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir Eiropas Savienības programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 30, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas kompetences un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti galvenokārt tiek īstenoti, izmantojot neformālās izglītības metodes.

Programma “Erasmus+” tiek īstenota no 2014. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim ar kopējo budžetu 14,7 miljardi eiro, 10 % (1,4 miljardi eiro) no kopējā programmas finansējuma jaunatnes jomai.
Lasi vairāk par Erasmus+ programmu Latvijas jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā – spied šeit!

    Leave Your Comment Here