Vēl viens negatīvs notikums! Uzbrukums ārzemju studentiem!

Vēl viens notikums! 

Pagājušo nedēļu 18.septembrī kopā ar aktīviem ārzemju studentiem organizējām diskusiju Eiropas Savienības mājā, lai identificētu konkrētas problēmas ar kurām ārzemju jaunieši, mācoties Latvijas universitātēs saskaras.

Pēc diskusijas beigām, ap plkst. 17.00 saņēmu satrauktu zvanu no viena diskusijas dalībnieka. Viņš satrauktā balsī lūdza, lai es ātri dodos uz Galerija Centrs, Vecrīgā. Jautājot, kas ir noticis, viņš teica, ka “the locals are attacking me and my friends” (vietējie uzbrūk man un maniem draugiem).

 

Aizgāju uz KFC ieeju, Galerijā Centrs. Tur bija 2 vietēji, kuri diezgan lielā alkahola reibumā ļoti agresīvi turpināja verbāli uzbrukt 2 ārzemju studentiem.

 

Skaidrā angļu valodā abi iereibušie jaunieši solīja nogalināt abus ārzemju studentus, agresīvi jautāja, ko viņi šeit dara, lai dodas mājas un beidz izvarot meitenes Eiropā.

 

Abiem ārzemju studentiem šī ir pirmā pieredze ārzemēs. Bail iedomāties, kas būtu noticis, ja es kopā ar kolēģi nebūtu iesaistījies konflikta atrisināšanā. Kamēr konflikts tikai pieņēmās spēkā es piezvanīju policijai.

Tas nebija ātrs un vienkāršs zvans. Izrādās ar adresi – “KFC galvenā ieeja, Galerijā Centrs, Vecrīgā” ir par maz un policija lūdza noskaidrot ielas nosaukumu un numuru.

 

Kamēr centos ieraudzīt ielas nosaukumu uzbrucēji turpināja verbāli uzbrukt abiem ārzemju studentiem, nelaižot viņus prom, solot viņus nogalināt un ļoti agresīvi dzīt prom no “viņu Latvijas”.

 

Pašvaldības policija ieradās pēc 5 minūtēm. Ļoti negribīgi, bet pēc vairākkārtīgiem aicinājumiem policija tomēr piekāpās un apstiprināja ārzemju studentu vēlmi rakstīt par notikušo iesniegumu. Lai rakstītu iesniegumu ir jādodas uz policijas iecirkni. Ļoti negribīgi, bet tomēr policija abus uzbrucējus un ārzemju studentus piekrita nogādāt iecirknī. Uz ārzemju studentu vēlmi, lai es dodos līdzi policija bija noraidoša, lai gan mašīnā vietas bija, aizbildinoties – “pa ceļam ir vēl viena cita lieta jāizdara”. Atbraucot uz iecirkni ar taksi, uzbrucēji un studenti vēl nebija nogādāti iecirknī.

 

Tad sākās lielā gaidīšana – 3 stundu garumā, lai uzklausītu ārzemju studentus, mani – kā aculiecinieku un abus uzbrucējus. Bija nepieciešams arī neatkarīgs tulks, jo abi ārzemju studenti vēl nav paspējuši pāris mēnešos iemācīties runāt latviski tekoši.

 

Pēc visa noklausīšanās guvām pārliecību, ka policijas inspektori ir sapratuši, cik lielā mērā šis agresīvais notikums ir iespaidojis ārzemju studentus, kas šeit atbraukuši mācīties. Pašlaik nesen atbraukušie ārzemju studenti baidās iziet uz ielas, tumsas laikā staigāt pat Vecrīgā.

 

Pēc dažām dienām saņēmām vēstuli no iecirkņa, ka inspektori tomēr ir izlēmuši atteikt kriminālprocesa uzsākšanu.

 

Tiešām skumji, ka šādi uzbrukumi tiek pieļauti un vainīgie netiek saukti ne pie kādas atbildības par savu rasistisko uzvedību. 

Šim ierakstam par garu – bet vēlāk uzrakstīšu par policijas iecirkņa darbinieku attieksmi, uzvedību, par to, kas notika arī pēc iecirkņa apmeklējuma.

 

P.S. vēljoprojām gaidām ziņu no inspektora par kriminālprocesa uzsākšanu citā lietā – 29.jūnija piekāva ārzemju pilsoni, kas beidzās ar žokļa operāciju. Ir jau pagājuši 3 mēneši un ne ziņas.

    Leave Your Comment Here