Jauniešu pieredze Vācijā – Jauniešu apmaiņa “Sustainable Living”

No 18. līdz 27. oktobrim 6 Latvijas jauniešiem no Dobeles un Jelgavas bija iespēja piedalīties Erasmus+ programmas atbalstītā projekta “Sustainable Living” jauniešu apmaiņas aktivitātē mazā ciematā – Gahrlstedt netālu no Brēmenes, Vācijā. Šī jau bija otrā jauniešu apmaiņa šī projekta laikā. 

Jauniešu apmaiņā piedalījās 30 jaunieši no 5 valstīm – Latvijas, Bosnijas un Herzegovinas, Vācijas, Itālijas un Rumānijas.

10 dienu ilgajā jauniešu apmaiņas laikā dalībnieki iepazinās ar lauksaimniecību, lauku tūrisma attīstības plānošanu, kā arī permakultūras metodi lauku reģionu un lauksaimniecībs attīstībai. Projekta “Sustainable Living” mērķis ir mudināt jauniešus pievērsties sociālajai uzņēmējdarbībai lauksaimniecības nozarē, attīstot lauku tūrismu savās valstīs. Līdz 2019.gada novembrim jauniešu grupas no 5 dažādām valstīm strādās pie savas uzņēmējdarbības iniciatīvas lauku tūrisma un lauksaimniecības nozarēs.

 

Aktivitāšu programma, ko sastādīja paši dalībnieki bija labi sabalansēta – gan no teorijas apgūšanas par ilgtspējīgu dzīvošanu gan arī praktiskām nodarbībām. Katru rītu vienai no dalībnieku grupām bija jāpiedalās komposta veidošanā. Dienu gaitā bija semināri un diskusijas, kur jaunieši dalījās savā pieredzē, kā arī uzzināja problēmas ar kurām saskaras citās valstīs. Man ļoti interesanti šķita viena no aktivitātēm kurā iepazināmpopulārākās dietās pasaulē un to, kā tās ietekmē vai neietekmē klimata izmaiņas pasaulē. – saka Krista Kleina, grupas līdere. 

 

Jauniešu apmaiņā Vācijā man bija iespēja iepazīt dažādu jauniešu attieksmi pret ilgtspējigu un efektīvu dzīvesveidu. Es sapratu, ka mūsu ietekme uz dabu ir milzīga. Jau šobrīd, mainot savus paradumus, mēs varam parūpēties par savu un visas sabiedrības veselību nākotnē. Man bija iespēja iepazīstināt citu valstu jauniešus ar to, kas notiek Latvijā. Vislielākais prieks man bija iepazīties un mācīties no satiktajiem cilvēkiem. Īpaši interesants un inteliģents man šķita Eggerts no Vācijas un Ahmeds, kuri ieintriģēja mani ar dažādiem stāstiem par savas dzīves pieredzēm. Es domāju, ka mana vērtīgākā atziņa, ko ieguvu ir zināšanās par to, kādēļ zemeslode piesārņojas no pasaules pārapdzīvotības un mūsu praktizētās “patērētāju kultūras”. Šādas aktivitātes paplašina redzesloku un palīdz saskatīt nākotnes iespējas un draudus Latvijai un pasaulei klimata jomās! – tā par savu pieredzi atminas Adrians.

 

Man ļoti patika, ka man bija dota iespēja iepazīstināt pārējos dalībniekus ar Latvijā iecienītākajiem ēdieniem un es domāju, ka arī pārējiem patika! Uzzināju daudz ko jaunu par Erasmus+ programmu. Esmu nolēmis iepazīt programmu vairāk un piedalīties vēl kādā no Erasmus+ atbalstītām aktivitātēm. – tā par savu pieredzi stāsta Sandis.

 

Man ļoti patika šīs 10 dienu aktivitātes. Es uzzināju kā pareizi veidot kompostu, kā arī ieguvu vairāk informācijas par klimata problēmām Eiropā un pasaulē. Man ļoti patika apciemot jaunsaimnieku, kurš dalījās ar savu pieredzi, iepazīstināja ar saviem ikdienas darbiem un savu karjeras attīstību. Visvairāk tomēr es novērtēju iespēju komunicēt ar citu valstu jauniešiem, kas man palīdzēja uzlabot angļu valodas prasmes. – saka Eduards.

 

Liels paldies Make Room par man doto iespēju piedalīties projekta aktivitātē un sevi izglītot. Man visvairāk patika, ka mēs, visi dalībnieki no 5 valstīm, tikām “samaisīti” pa dažādām istabām, lai katrā no istabām būtu pēc iespējas vairāk valstu jaunieši. Tas ļoti palīdzēja iegūt jaunus draugus un saliedēties. – saka Edvards. 

 

Man tiešām ļoti patika. Šī bija mana pirmā Erasmus+ pieredze. Es uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, par dažādiem dabas piesārņojuma veidiem un, cik daudz, mēs katru dienu tērējām dažāda veida enerģijas. Man ļoti patika staigāt pa Brēmeni, jo varēju apskatīt vēl vienu jaunu pilsētu. Visvairāk man patika muzeji. – īsi par savu pieredzi stāsta Rolands.

 

“Sustainable Living” ir Erasmus+ programmas atbalstīts projekts. Projektu koordinē organizācija “MOSTAR FRIEDENSPROJEKT EV” (Vācija). Projekta aktivitātes tiek plānotas ciešā sadarbībā ar visām pārējām projekta partnerorganizācijām: 1) Make Room Europe (Latvija); 2) Asociatia Puzzle OptimEast Tg. Neamt (Rumānija); 3) ASSOCIAZIONE DI PROMOZIONE SOCIALE KORA (Itālija); 4) DINARA FORUM – DINARA L’ATENAU IZ KLJUCA un 5) Centar Fenix (Bosnija & Herzegovina).

 

Vai esi dzirdējis par Erasmus+ programmu?

Programma “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir Eiropas Savienības programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā, kurā jauniešiem vecumā no 13 līdz 30, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas kompetences un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti galvenokārt tiek īstenoti, izmantojot neformālās izglītības metodes.

Programma “Erasmus+” tiek īstenota no 2014. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim ar kopējo budžetu 14,7 miljardi eiro, 10 % (1,4 miljardi eiro) no kopējā programmas finansējuma jaunatnes jomai.
Lasi vairāk par Erasmus+ programmu Latvijas jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā – http://jaunatne.gov.lv

Leave Your Comment Here