15.oktobrī norisinājās otrais Make Room un Latvijas Cilvēktiesību centra organizētais seminārs “Diskriminācija, naida noziegumu/naida runa: ko Es varu darīt?”. Seminārā piedalījās nesen Latvijā ieradušies jaunie ārvalstu studenti no Latvijas Universitātes. Pārsvarā dalībnieki, lai studētu Latvijā ieradušies no Indijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Ukrainas, Vācijas, Albānijas, Šrilankas, Spānijas, Ēģiptes, Krievijas, Lielbritānijas, Japānās, Indonēzijas un Ganas.
Semināra laikā dalībnieki iemācījās identificēt diskrimināciju, naida noziegumu un naida runu, analizēja praktiskus piemērus un iepazinās ar to, kā un, kur ziņot par šādiem gadījumiem.
Lielākā daļa dalībnieku ir nesen ieradušies Latvijā un Covid-19 vīrusa izplatības mazināšanas ierobežojumu dēļ vēl nav pieredzējuši daudz personīgu saskarsmju ar citiem cilvēkiem un, iespējams, arī tāpēc, nav pieredzējuši diskriminācijas, naida noziegumu un naida runas noziegumus. Visi dalībnieki piekrita, ka ir ļoti būtiski zināt, kā identificēt diskriminācijas gadījumus, naida noziegumus un naida runu un būt informētiem, kur un kā ziņot par šādiem gadījumiem.
Ir prieks, ka varējām vairot nepieciešamo izpratni par šo tēmu, iepazīstināt jaunpienācēju kopienu ar attiecīgām tiesību un ziņošanas normām. Diskriminācija, naida noziegumi un naida runa ir sodāma un ļaundari var tikt saukti pie atbildības, bet tikai tad, ja mēs par gadījumiem ziņojam.
Ja kādreiz pieredzē naida noziegumu vai naida runu, lūdzu, ziņo, aizpildot šo anketu http://cilvektiesibas.org.lv/en/database/report-hate-crime/
Ja saskaries ar diskrimināciju, lūdzu, ziņo, aizpildot anketu: http://cilvektiesibas.org.lv/en/database/report-discrimination
Šis bija otrais seminārs plašākās informatīvas kampaņas ietvaros!
Seminārs tika organizēts projektā “Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību: informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība.” Projektu finansē Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.